Пане Андрію! Мені досить цікаво «зазирнути» за лаштунки вищої освіти, зважаючи на те, що я цього року також подаю документи до ВНЗ. Що можете мені запропонувати Ви?
А що саме Вас цікавить? Вибір у нас не надто великий, тут важливим є питання відповідності. Якщо Ви бачите себе в майбутньому архітектором, директором із персоналу чи аудитором, плануєте працювати в сфері будівництва або юриспруденції — тоді Вам до нас! Це напрямки, в більшості з яких ми спеціалізуємося від часу заснування університету.
А якщо мене цікавлять менеджмент, реклама чи туризм?
У такому разі доведеться почекати, доки ми виправимося (сміється — авт.)! Насправді ми не прагнемо охопити всі можливі спеціальності, як також не орієнтуємося на їхню популярність. Зверніть увагу, найбільші потреби щодо працівників на ринку праці відчувають виробництва, але виробничі спеціальності аж ніяк не назвеш «популярними» з точки зору більшості абітурієнтів.
Нещодавно під час Дня відкритих дверей в одному з університетів прозвучала думка, що для спеціальностей важливо бути універсальними...
Залежить, що мати на увазі під поняттям «універсальність». Кілька років тому про спеціалістів, які навчалися «всього потроху», говорили, що вони «широкого профілю, та вузького захвату». Складно знайти застосування знанням, які не мають чіткого професійного спрямування. Тоді виникають ситуації, коли людина, спробувавши себе за відносно короткий час у журналістиці, торгівлі, банку, почувається дещо «загубленою».
Але хіба тоді не легше знайти роботу?
Роботодавцям потрібні спеціалісти, а не просто «люди з дипломом»! Візьміть будь-яку структуру, і ви побачите, що випускники, які в змозі виконувати роботу на високому рівні, завжди потрібні. Тоді не вони шукають роботу — робота шукає їх! Наша «універсальність» полягає в тому, що ми плануємо зосередити увагу на спеціальностях, які практично потрібні на ринку праці тепер, а їхня актуальність у найближче десятиліття тільки зростатиме. Для прикладу? Наприклад, архітектура чи містобудування, управління персоналом та економіка праці. Ви знаєте багато університетів на Прикарпатті, які б готували таких спеціалістів? У Львові також готують спеціалістів із цих напрямків, але знайти там відповідного фахівця, наприклад з персоналу, надзвичайно складно. В Івано-Франківській області ситуація нічим не краща... Наші студенти ще не встигли стати спеціалістами! Ми отримали ліцензію на впровадження спеціальності тільки в 2008 році. Дочекаймося першого випуску і подивимося як зміниться ситуація в області!
Але ж спеціальність — це ще не все.
Звичайно, багато залежить від викладачів, можливостей «випробу вати» ті чи інші знання на практиці бажання студентів. Останнє чи ні найважливіше! В нас можуть буті найкращі викладачі, навчальні про грами — чи дасть це результат, якщс студенти не будуть зацікавлені.
Але більшість випускників вибира ють, куди піти вчитися, швидше за напо ляганням батьків, ніж за покликанням.
Навчання в нашому університет платне. І хоч його вартість є порів няно невисокою, все ж не кожеі студент має змогу оплатити його са мостійно. Тому думка батьків частої визначальною. Але їм також не таї просто приймати рішення! Тому мі запроваджуємо додаткові сервіси які б допомагали уникнути помилої при виборі професійного навчання.
Що саме, якщо це не таємниця?
Зовсім ні! В травні цього року н; базі університету починає працювати Центр розвитку кар'єри, де можні буде отримати фахову консультацік щодо особливостей вищої освіті в Україні та за кордоном, адаптації до навчання за межами рідного міста, відповідності тієї чи іншо спеціальності запитам ринку праці та вашим здібностям тощо. Основні зусилля ми будемо спрямовувати на модернізацію навчальних програм, працевлаштування випускників за спеціальністю.
Цей «сервіс» для тих, хто виявить бажання навчатися у Вашому університеті?
Чому ж, не тільки! Кожен житель нашої області має можливість звернутися по допомогу до спеціалістів Центру розвитку кар'єри. Але попередньо варто ознайомитися з його можливостями, щоб вибрати те, що вас цікавить.
А де Ви візьмете спеціалістів для цього проекту?
Ми вже їх маємо. Власне, сама ідея Центру не наша. Ми запропонували співпрацю авторам профорієнтаційної програми для старшокласників, яка вже практично діє в Івано-Франківську. Це люди, які мають чималий досвід у сфері управління, професійного розвитку, консультування.
«На носі» вступна кампанія, і зараз для всіх без винятку ВНЗ кожен студент «золотий». Як відбувся День відкритих дверей в Івано-Франківському університеті права ім. Короля Данила Галицького?
Ми провели відкриту зустріч для випускників шкіл та їхніх батьків з фахівцями, що мають глибокі знання в сфері професійного розвитку та досвід підбору персоналу для різних галузей. Всі зацікавлені (а це були не тільки наші потенційні абітурієнти) мали змогу отримати відповіді на широкий спектр питань щодо особливостей вибору вищої освіти після школи, як уникнути помилок при плануванні майбутнього дитини тощо. Якщо хтось з певних причин не зміг бути присутнім, отримати необхідну пораду чи консультацію можна в індивідуальному порядку. Тільки попередньо краще зателефонувати, щоб узгодити час візиту та уникнути непотрібних черг. Відповіді на додаткові запитання можна отримати за тел. 0342. 715. 372. Запрошуємо всіх, для кого питання вибору майбутнього професійного шляху є актуальними!
Катерина ТАНЧАК
Високу Християнську традицію, а саме віру у безсмертя душі, українці-Гетто/Даккі зберігають що найменш 3000 років (Бог Зальма до Христа), а скоріше за все це традиційне високе знання-віра має 5000 років свого існування на теренах Європи, а можливо і всі 7000 років (ми зараз живемо у 7519 році від створення Світу, а цей календар вважається традиційно українським, саме його полюбляв Олександр Сергійович Пушкін - Ганнібал фон Шеберх). Українці від цього світогляду ніколи не відмовлялись ! (див. нижче посилання) Що, скоріше за все, і бажав на при кінці свого життя сказати Християнському Світу Великий Поляк і Українець, Папа Римський Іван Павло ІІ, мати якого із Гетьманщини - Снятинський район Івано-Франківської області. І це високе знання-віра невичерпне джерело духовності нашого народу.
Источник: http://kumpan-muller.ucoz.de/publ/analiz_vikonanikh_naukovo_doslidnikh_robit_stan_na_28_05_2011_r/1-1-0-53 |