2. АНОТАЦІЯ ПРОЕКТУ
2.1 Актуальність проекту. В умовах розробки ноетичних концепцій і зацікавленості наукової еліти Світу в пошуках нових екологічно досконалих джерел енергії є сенс активізувати творчий потенціал дослідників за рахунок цільових програм наукового туризму по знайомству із пам’ятками природи та артефактами 2.2 Мета і завдання проекту. Прискорити інтеграційні процеси входження України у Європейську спільноту 2.3 Методи реалізації проекту. Проведення комплексних туристичних маршрутів із авторським поясненням артефактів і включених у маршрути пам’яток природи (перелік додається), а також міжнародних круглих столів і наукових конференцій 2.4 Очікувані результати. Комерційні: валютні надходження на туристичний і соціально-культурний розвиток регіону, створення сприятливого інвестиційного іміджу Карпат; Некомерційні: залучення до співпраці міжнародні туристичні фірми і культурно-дослідні установи країн Європейського Союзу 2.5 Бюджет проекту. (надайте перелік коштів і джерел фінансування проекту) Фонд конкурсу складає - 23 500 грн. Очікуване фінансування з UN UNESCO (ЮНЕСКО) - 22 200 грн. 2.6 Інформація про фінансову підтримку проекту (до яких донорських організацій цей проект був поданий, яку і від кого фінансову підтримку отримав) Пропозиція відправлена у UN UNESCO (ЮНЕСКО) 2.7 Партнери проекту (які ще організації братимуть участь у реалізації проекту) Інститут економіко-соціокультурних досліджень (МКП), «Лілея – НВ», UN UNESCO (ЮНЕСКО)
3. ОПИС ПРОЕКТУ
3.1. Опис проблеми Наші Карпати настільки старі, що фахівці вже досить давно знайшли біля містечка Королево у Закарпатті майже найстаріше поселення людини у Європі. Але їх місце у розвитку цивілізацій на Землі мабуть більш значніше і більш цікавіше для дослідників ніж вважалось раніше. Сучасні вчені не згадують таких видатних вчених як Закарій Сітчин, який після 30 років наполегливої праці надрукував революційну монографію «Дванадцята планета», а потім ще чотири – «Хрологія Землі», та Алана Алфорда, який у монографії «Боги нового тисячоліття» (1996) зробив спробу обґрунтувати вплив змін прецесії земної осі, коли здійснювався перехід від ери Тельця до ери Овна (4 тисячі років тому), на використання Стоунхенджа та Мачу-Пікчу в Перу. Багато нового і цікавого ці автори спробували розповісти Світу, але не вистачало «маленької дрібнички», а саме фактів використання попередньою расою людства майже невичерпних можливостей нашої планети.
І цікаво, що саме цю «дрібничку» ми знаходимо у відомих усьому світу Карпатах в ті часи, коли є все ж така можливість завляки розвитку демократичних процесів у Східній Європі.
Ми щиро сподіваємось, що ці теоретичні пошуки будуть сприяти спільному із коллегами з Євросоюзу та Америки досягненню взаєморозуміння відносно шляхів використання нашого спільного багатства - Землі, на якій ми все ж таки, як і всі попередні покоління людей і рас людства, орендарі. Але не орендарі, які не розуміють для чого і навіщо існують, а орендарі які розуміють свою відповідальність перед всесвітом і історією розвитку Людства.
Завдяки тому, що залишились артефакти і не знищені т.з. природні пам’ятки, які теж є артефактами, на наше переконання попередньої цивілізації, ми сьогодні можемо запропонувати маршрути по науковому туризму на Сокільський хребет до дуже цікавих скельних комплексів (Лесівських та Гарбузівських каменів, Татарського каменю), до Томаківського каменю у село Розтоки Косівського району, до споруд на горі Лисина Космацька, до споруд в селі Бубнище Болехівського району (т.з. «Скелі Довбуша»). Всі ці маршрути будуть носити принципове інше значення ніж знайомство з цими феноменами, яке здійснювалось різними туристичними організаціями раніше. Тому ми і називаємо проект комплексним, коли будуть залучені до нього, як фахівці із спеціально розробленою програмною інформацією, так і сучасні методики активуючого спілкування учасників проекту.
Все це дає нам всім надію на дійсно відкриття нового напрямку туризму, т.з. НАУКОВО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ ТУРИЗМ у КАРПАТАХ по інноваційній програмі, яку ми зараз розробляємо. Вона повинна охопити три найвідоміших регіони Землі, а саме Стоунхендж (Англія), Американський континент (в першу чергу Мачу-Пікчу в Перу) і наші Карпати, проект на дослідження яких ми і виносимо на розгляд фахівців обласної ради.
3.2. Цільова група та цільова територія проекту: Сокільський хребет з цікавими скельними комплексами (Лесівські та Гарбузівські камені, Татарський камінь), Томаківський камінь у селі Розтоки Косівського району, споруди на горі Лисина Космацька, споруди в селі Бубнище Болехівського району (т.з. «Скелі Довбуша»), а також проведення круглих столів та наукових конференцій за результатами проходження по маршруту у м. Івано-Франківські (Станіславові до 1962 р.).
Источник: http://www.cic-wsc.org Doc-463, 464 |