"Azov Academy"Среда, 2025-01-22, 3:56 PM

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Publisher | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории раздела
Общественная аттестация докторов наук и Болонский процесс - интеграция в Европейский Союз [15]
Постановления, положения и результаты проведения общественной аттестации докторов наук с 1992-1995 гг., направленной на поддержку талантливых исследоватей, снижения административных препятствий и ускорение вхождения в профессиональную научную среду предпринимателей, инженеров, специалистов и магистров

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Интеграция в Европейский Союз /To European Union » Общественная аттестация докторов наук и Болонский процесс - интеграция в Европейский Союз

Відгук члена Вченої Ради ІЕСКД, доцента, к.е.н. Перовича Д.М. на дисертацію Гребенюка В.В.
РЕЦЕНЗІЯ
 на дисертаційну роботу по темі:
 «Концептуальні засади соціально-орієнтованої економіки України (досвід методологічного аналізу розвитку
малого підприємництва)»
 
У кваліфікаційній роботі на здобуття почесного звання доктор комерції чітко визначена мета дослідження, а саме - розробка сучасної методологічно обґрунтованої концепції створення конкурентоспроможної економіки із розділеною відповідальністю, яка повністю використовує потенціал суб'єктів малого підприємництва.

Треба зауважити, що в ній дисертант досліджує в якості предмету виявлені тенденції і протиріччя у соціально-ринковій економіці з аналізом позитивного досвіду використання малого підприємництва і бізнесу для досягнення сталого розвитку. Одне це привертає увагу до цієї роботи. Тому і не викликає заперечень, що в якості об'єкту дослідження береться економіка України із притаманними їй особливими рисами економіки пострадянського суспільства у стані непослідовної перебудови та в умовах соціально-політичного тиску.

Докторант соціально орієнтовану економіку асоціює з досягненнями повоєнної німецької економічної школи, а саме з Людвигом Ерхардом, який вважав що у Німеччині в 60 роках XX сторіччя вже було побудовано безкласове суспільство, т.зв. сформоване суспільство. З цим положенням у Україні не всі погодяться, але це обґрунтоване положення дисертації і автор має повне право його відстоювати.

Своєчасно звертається увага на те, що «окрім відомих переваг, „вільна ринкова економіка" має той суттєвий недолік, що полишена сама на себе, вона з часом руйнує і спростовує свої власні принципи — приватну власність товаровиробників підпорядковує величезним монополіям, „вільне ціноутворення" з часом спотворюється монополістичним. Головна продуктивна сила суспільства - наймана праця зазнає, при цьому вкрай негативного впливу, адже внаслідок надмірної пропозиції робочої сили доходи робітників час від часу опускаються до рівня, що є нижчими за прожиткові.»

Повністю згоден з тим, що держава повинна підтримувати механізм дії конкурентного середовища для того, щоб економіка діяла на користь усіх верств населення і не занепадала, а також забезпечувала виконання Цілей Тисячоліття (ООН, 2000). А визначення, що „ соціальна ринкова економіка " - це соціально-економічний устрій, економічну основу якого становить розподілена відповідальність, яка має себе проявити на різноманітних ринках, проте він не може розв'язати багатьох соціальних проблем, а тому потрібно корегуючий вплив держави - не тільки не викликає заперечень, а і є внеском    у    розуміння    внутрішніх   мотивів    авторегулювання    сучасної економічної системи. Останнє в умовах світової кризи заслуговує на особливу увагу, тому що тільки виходячи із імператива розподіленої відповідальності можна знайти і конкретні важелі позитивного впливу на світову економічну систему, на її оздоровлення, і на її подальший поступовий розвиток.

Досить вірно розставлені акценти, а саме підкреслено, що традиційно «обличчям» економіки будь-якої розвинутої держави вважаються великі підприємства та об'єднання, а наявність потужної економічної сили крупного капіталу в значній мірі визначає рівень науково-технічного і виробничого потенціалу країни. Ми з такими підходами погоджуємось, адже загальновідомо, що пише і докторант - «саме великий бізнес зробив Німеччину найбільшою промисловою державою першої половини XX ст., США - найбільш розвиненою країною 20 - 60-х років, Японію - лідером останніх десятиліть». В той же час без підприємництва не може існувати збалансований розвиток. На протязі всієї історії розвитку підприємництва непорушною основою життя країн з ринковою економікою було, залишається і, очевидно все ще залишатиметься мале підприємництво. І саме цю тезу обґрунтовує докторант (!).

Всі присутні на семінарі погоджуються, що воно виступає найбільш масовою і найбільш динамічною формою людської діяльності, носієм вирівнювання шансів всіх соціальних груп та класів населення в намаганні отримати соціально-економічне благополуччя і процвітання.

Обґрунтовано автор робить спробу спиратись при аналізі на закон Збереження Праці, який сформулював вітчизняними фахівцями і дійсно є теоретично-практичним надбанням економіки XX і XXI століть.

В цілому робота виконана на високому рівні і її можна після перекладу розміщувати в електронному журналі Громадського Міжнародного Комітету Інтелектуального і Духовного Єднання (Україна, Іспанія, Індія, Канада, Сербія, Австралія.


Источник: http://iescr-catholic.ucoz.de/publ/1-1-0-1
Категория: Общественная аттестация докторов наук и Болонский процесс - интеграция в Европейский Союз | Добавил: Vasiljev (2009-07-07) | Автор: доц. Перович Д.М.
Просмотров: 1129 | Теги: соціально-оргієнтовна економіка, Перович Д.М., відгук, Гребенюк В.В., дисертація | Рейтинг: 5.0/3 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Отдых в Карпатах


  • Copyright MyCorp © 2025