"Azov Academy"Пятница, 2024-03-29, 9:42 AM

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Publisher | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории раздела
Международные научные конференции - Форумы [66]
Материалы ИНТЕРНЕТ конференций и Форумов с указанием участников, целей и новых идей, появившихся в результате их проведения
Программа "Красная книга культур Европы" [23]
Обоснование и основные итоги выполнения программы по греческому, армянскому и болгарскому этносам, а также по региональным культурам украинского народа
Проект "Новая Готия" [55]
Раскрываются истоки украинской государственности и глубоких историко-культурных связей украинцев с германскими народами, которые имели независимое государство на территории Украины до 1775 г.
Закон сохранения труда и закон неуничтожимости интеллектуально-духовного труда в экономике и истории [78]
Раскрываются особенности проявления закона сохранения труда в экономике государств Восточной Европы и индустриально-развитых стран, а также приводятся факты подтверждающие существование закона неуничтожимости интеллектуально-духовного труда в исторической ретроспективе и при анализе наиболее важных сфер человеческой деятельности
Премия"Голика-Гули-Каримова-Васильева"Кумпана; Медаль"Св.Игнатия,Митр.Готии и Кафы&qu... [15]
История становления "Премии Кумпана", её лауреаты, Положение о присуждении, НАЦЕЛЕННОСТЬ на общецивилизационные ценности; История учреждения Академической Международной Медали "Святого Игнатия, Митрополита Готии и Кафы", её лауреаты, кандидатуры выдающихся экономистов на присуждение Медали, одобренные Академиком, проф. Валерием Васильевым, Положение о присуждении и не публичный характер вручения, что необходимо при осуществлении реальной духовной поддержки
Поддержка интеллектуально-духовных Лидеров Мира, защита Прав Человека, работа с МБЦ- Кембридж и АБИ [58]
Создание номинации Интеллектуально-Духовные Лидеры Мира, первые её номинанты в 2004 году; защита Прав Человека в Украине; кандидатуры в справочные издания Международного Биографического Центра в Кембридже и в издания Американского Биографического Института

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Статьи и научные публикации /articles & science » Международные научные конференции - Форумы

Мальтійський орден як офіційне релігійне формування з міжнародно визнаними добродійними функціями / У.І.Кузенко
Кузенко Уляна Іванівна  викладач кафедри
«Церковно-канонічних та державно-
правових дисциплін» Івано-Франківського
університету права імені Короля
Данила Галицького
 
Мальтійський орден як офіційне релігійне формування з міжнародно визнаними добродійними функціями
 
      Офіційна назва -Суверенний військовий Орден Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, рицарів Родосу і Мальти (англ. Sovereign Military Hospitaller Order of Saint John of Jerusalem of Rhodes and of Malta, іт. Sovrano Militare Ordine Ospedaliero di San Giovanni di Gerusalemme di Rodi e di Malta) — за міжнародним правом статус цього утворення «незалежне князівство».
      Великий магістр визнаний главою держави, його світський ранг — князь, духовний — прирівнюється до кардинала (Князь церкви).
      Представники ордену, його місій мають дипломатичний імунітет. Найбільш поширені назви: Мальтійський орден, Мальтійський орден госпітальєрів, Орден іоаннітів, Мальтійський орден Св. Іоанна Єрусалимського.
       У теперішній час Орден часто розглядається як карликова держава-анклав, найменша держава світу (на території Риму, але незалежна від Італії), іноді - як екстериторіальне державне утворення, іноді - просто як рицарський орден. У міжнародному праві суверенітет Ордену розглядається на рівні дипломатичних відносин (дипломатичних місій).
      Мальтійський Орден (Орден Госпітальєрів) виник 1099 року із спільноти братів госпіталю Св.Йоана в Єрусалимі, які опікувалися паломниками, бідними і хворими. Перші назви ордену: Странноприімний Дім Єрусалимського Госпіталю, Орден св. Івана Хрестителя, Орден св. Іоана Єрусалимського та інші.
     З 1834 року будинок на Мальтійській площі в Римі є офіційною резиденцією Мальтійського Ордену, яким керує пожиттєво обраний Великий Магістр і уряд Ордену.
    28 березня 1879 року Апостольською Ухвалою (Apostolic Brief ) відновлюється титул Гросмейстер для керівника Ордена, яким з 1872 року був Джованні-Батіста Чечі а Санта Кроче (Giovanni-Battista Ceschi а Santa Croce). Папа Римський Лев XIII Постановою " Inclytum antiquitate originis " підтвердив відновлення титулу гросмейстера
    Незважаючи на втрату державної території Орден і надалі є суверенним суб'єктом міжнародного права і підтримує дипломатичні стосунки з більш ніж 100 державами. В 58 країнах Орден має власні структури, і більш як 120 країнах Орден активно займається гуманітарною діяльністю. В 9 міжнародних організаціях (наприклад: ООН, ЄС, ЮНЕСКО, Рада Европи, WHO i UNHCR) Орден має дипломатичні представництва.
      1998 року уряд Мальти підписав угоду з орденом, залишаючи у його розпорядженні на 99 років Фортецю Сант-Анджело. Це місце має "позатериторіальний" статус і є місцем в якому відбуваються численні зустрічі кавалерів.
      Гасло Ордену "Tuitio fidei et obsequium pauperum", тобто "Захист віри та служіння бідним".
     Цілі Суверенного Мальтійського Ордену викладені в його Конституції. Орден вважає своїм завданням, згідно з багатовіковою традицією примножувати честь Божу освяченням членів Ордену служінням на славу віри і Святого Престолу, на благо ближнього свого. Вірний Божественним заповідям і настановам Господа нашого Ісуса Христа, керуючись вченням Церкви, Орден підтримує християнські чесноти братерства і любові до ближнього, сприяє їм, творить милосердя, надаючи допомогу хворим, емігрантам, біженцям, безпритульним дітям і бідним. Він піклується про скріплення їх духу і віри, активно підтримує католицькі місії. Орден завжди готовий прийти на допомогу жертвам надзвичайних ситуацій, катастроф, потерпілим у війнах.
     Госпітальєрська діяльність здійснюється через територіальні організації Ордену, тобто через Пріорати і Суб-Пріорати і, перш за все, через Національні Асоціації та Служби Допомоги Суверенного Мальтійського Ордену. В наш час Орден діє в 90 країнах, маючи власні лікарні, амбулаторії, будинки для перестарілих і інвалідів, Міжнародний Банк Крові (на острові Мальта), лепрозорії в країнах Африки і Південної Америки, центри збору і розподілу медикаментів, центри лікування і реабілітації діабету, дитячі будинки, школи медсестер і інші благодійні заклади різного роду. Значна підтримка надається у вигляді грошових пожертв, доставки продуктів харчування, медикаментів, гігієнічних засобів, одягу і т.д.
    Так, на теренах колишньої Західної Німеччини діє близько 30 різноманітних орденських установ та їхніх філій у більш як 100 містах, в Австралії — 20 установ майже у 30 містах, в Іспанії — 20 у 80 містах, в Аргентині – 10 у 45 містах тощо. Представництва ордену діють у Беніні, Болівії, Китаї, на Кубі, в Ірані, Ізраїлі, Люксембурзі, Малаві, Нігерії. Дуже багато мальтійських установ медичного, санітарного та благодійного спрямувань існує у США, Італії, Польщі, Португалії, Швейцарії, Ірландії. Після «Армії спасіння» Мальтійський орден — найбільша у світі благодійна організація.
      Особливим напрямом роботи ордену від початку XX ст. стала також боротьба з проказою, надання допомоги хворим на цю недугу. Зусиллями госпітальєрів відкрито й утримується чимало лепрозоріїв, спеціальних диспансерів. Орден заснував науково-дослідний центр у Парижі, при якому з 1928 р. функціонує велика лікарня. Щороку виділяються кошти на утримання Інституту медичних лепрологічних досліджень, а також відповідних клінік в Азії (М’янма), Африці (Сенегал, Габон, Заїр, Уганда, Мадагаскар) і Латинській Америці (Гватемала, Бразилія).
      Згідно з сучасною структурою ордену всі його члени поділяються на три основних ранги: лицарів «справедливості», монахів та лицарів «покори». Окрім того, існують почесні лицарі та дами. За своїм складом Мальтійський орден елітарний: його членами є переважно добре відомі політичні та громадські діячі, представники великого бізнесу.
    Орден складається приблизно 13.000 осіб. Будучи визнаний на міжнародному рівні, орден має власний прапор, герб, конституцію, уряд, паспорти, марки, валюту тощо.
     Згідно з сучасною структурою ордену всі його члени поділяються на три основних ранги: лицарів «справедливості», монахів та лицарів «покори». Окрім того, існують почесні лицарі та дами. За своїм складом Мальтійський орден елітарний: його членами є переважно добре відомі політичні та громадські діячі, представники великого бізнесу.
      Відносини з Україною
    5 липня 2007 року Президент Віктор Ющенко уповноважив українського посла в Італії Георгія Чернявського на підписання від імені України Протоколу (у формі обміну нотами) між Україною та Суверенним військовим Орденом Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти про встановлення офіційних відносин.
      21 липня 2008 року Посла України у Ватикані Тетяну Іжевську було призначенно Надзвичайним і Повноважним Послом України при Суверенному військовому Ордені Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти за сумісництвом.
     03 березня 2009 року Великий Магістр Мальтійського Ордену Метью Фестінг (Grand Master of the Order of Malta, Fra’ Matthew Festing), отримав вірчі грамоти від українського посла.
     Офіційним представництвом в Україні Ордену є Мальтійська служба допомоги Мальтійська служба допомоги (МСД) розпочала свою роботу у Львові в грудні 1990 р. МСД є офіціним представником в Україні Суверенного військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, рицарів Родосу і Мальти "Збереження віри і допомога потребуючим” – це 900-річне гасло Мальтійського лицарського ордену, для втілення якого була заснована у 1953 році Мальтійська служба допомоги.
 
Список використаних джерел
 
        1. Jardin P. Les Chevaliers de Malte. Une perpetuelle croisade. - P., 1974, - p. 17.
        2. Gerada Azzoradi E. Malta, an Island Republic. - R., 1980., - p. 57.
        3. Le Blevec D. Aux origines des hospitalliers de Saint-Jean de Jerusalem. Gerard dit "Tenque” et l’etablissement de l’Ordre dans le Midi. – "Annales du Midi (Toulouse)”. – T. 89., № 139., 1977. – p. 144.
        4. Манфред А.З. Наполеон Бонапарт. М., 1971. – с. 341.
        5. Михелева Б. Рыцарский маскарад при дворе Павла I. – «Наука и религия», 1973, №9. – с.34.
 
Order of Malta as the official religion of the internationally recognized charitable functions
 
       The Order of St John of Jerusalem is one of the oldest institutions of Western and Christian civilisation. Present in Palestine in around 1050, it is a lay religious Order, traditionally of military, chivalrous, noble nature. Its 13,000 members include Professed Friars and others who have made vows of obedience. The other Knights and Dames are lay members, devoted to the exercise of Christian virtue and charity. What distinguishes the Knights of Malta is their commitment to reaching their spiritual perfection within the Church and to expending their energies serving the poor and the sick.The Order of Malta remains true to its inspiring principles, summarised in the motto "Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum”, defence of the Faith and assistance to the poor and the suffering, which become reality through the voluntary work carried out by Dames and Knights in humanitarian assistance and medical and social activities. Today the Order carries out these activities in over 120 countries.
      The diplomatic activities of the Order are closely linked to its humanitarian mission: the presence of accredited diplomatic missions in more than 100 countries of the world supports the activities of the Order. In the international political field, the Order of Malta is neutral, impartial and non-political. Because of these characteristics, the Order can act as a mediator whenever a State requests its intervention to settle a dispute.
     The Order has steadily increased its diplomatic relations in recent years. Today the Order has Diplomatic Missions in 104 countries – many of which are non-Catholic – and missions to some European countries, as well as to European and international organisations.


Источник: http://www.cic-wsc.org
Категория: Международные научные конференции - Форумы | Добавил: Vasiljev (2011-03-05) | Автор: Кузенко Уляна Іванівна
Просмотров: 1774 | Теги: У.І. Кузенко, Gerada Azzoradi E., Jardin P., Sovereign Military Hospitaller Orde, Kuzenko U.I. | Рейтинг: 5.0/23 |
Всего комментариев: 1
1 Alexander Vasiljev-Muller  
0
"А ті служать у Мальтізі за одежу і всі гірко плачуть за польською межу" - таку пісню співали в Україні, коли у 1775 р. козаки втікли від москаліків у Туреччину і на Мальту. Так, що Мальта для українців дуже близька країна, яка завжди надавала мальтійським лицарям допомогу.
Доречи, Запорозьку Січ теж вважали Орденом (див. Скальковського), але етничним.
Те що сьогодні Орден діє у 90 країнах дуже цікавий факт, який спонукає нас більш глибоко розмірковувати на кшталт ролі Орденів в історії нашої цівілізації.
А головне - ще раз оцініти роль орденів у позитивних зрушеннях в майбутньому.
Своєчасна і цікава праця, яку потрібно вивчати, щоб зрозуміти сучасність.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Отдых в Карпатах


  • Copyright MyCorp © 2024