"Azov Academy"Четверг, 2024-04-25, 9:19 PM

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Publisher | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории раздела
Международные научные конференции - Форумы [66]
Материалы ИНТЕРНЕТ конференций и Форумов с указанием участников, целей и новых идей, появившихся в результате их проведения
Программа "Красная книга культур Европы" [23]
Обоснование и основные итоги выполнения программы по греческому, армянскому и болгарскому этносам, а также по региональным культурам украинского народа
Проект "Новая Готия" [55]
Раскрываются истоки украинской государственности и глубоких историко-культурных связей украинцев с германскими народами, которые имели независимое государство на территории Украины до 1775 г.
Закон сохранения труда и закон неуничтожимости интеллектуально-духовного труда в экономике и истории [78]
Раскрываются особенности проявления закона сохранения труда в экономике государств Восточной Европы и индустриально-развитых стран, а также приводятся факты подтверждающие существование закона неуничтожимости интеллектуально-духовного труда в исторической ретроспективе и при анализе наиболее важных сфер человеческой деятельности
Премия"Голика-Гули-Каримова-Васильева"Кумпана; Медаль"Св.Игнатия,Митр.Готии и Кафы&qu... [15]
История становления "Премии Кумпана", её лауреаты, Положение о присуждении, НАЦЕЛЕННОСТЬ на общецивилизационные ценности; История учреждения Академической Международной Медали "Святого Игнатия, Митрополита Готии и Кафы", её лауреаты, кандидатуры выдающихся экономистов на присуждение Медали, одобренные Академиком, проф. Валерием Васильевым, Положение о присуждении и не публичный характер вручения, что необходимо при осуществлении реальной духовной поддержки
Поддержка интеллектуально-духовных Лидеров Мира, защита Прав Человека, работа с МБЦ- Кембридж и АБИ [58]
Создание номинации Интеллектуально-Духовные Лидеры Мира, первые её номинанты в 2004 году; защита Прав Человека в Украине; кандидатуры в справочные издания Международного Биографического Центра в Кембридже и в издания Американского Биографического Института

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Статьи и научные публикации /articles & science » Международные научные конференции - Форумы

International personality of modern “state “ Vatican/Міжнародна правосуб’єктність «сучасної держави» Ватикану
Міжнародна правосуб’єктність «сучасної держави» Ватикану
 
   У міжнародному праві , як і в будь-якому іншому суспільному феномені, бувають певні аномалії, що визнаються іншими суб’єктами міжнародного права. Цими аномаліями є, як правило , політично активні утворення . Їх існування у міжнародному праві можливе лише завдяки мовчазній згоді та наявності добровільних двосторонніх відносин.
   До таких утворень , відносять особливі політико-релігійні та політико- територіальні одиниці, що на основі міжнародного акта та міжнародного визнання мають самостійний міжнародно-правовий статус. У наш час державоподібним утворенням із спеціальним правовим статусом є Ватикан.
   Ватикан- місто-держава, що є міжнародним та ідеологічним центром римсько-католицько церкви. Історично теперішній Ватикан став спадкоєм­цем Папської області, що існувала з 756 року, коли франкський король Пипин Короткий подарував папі Стефану II Рим і кілька провінцій центральної Іта­лії. У 1870 році, у ході завершення об'єднання Італії папська держава припи­нила своє самостійне існування одночасно з іншими державами Апеннінського півострова.
   Ватикан розташований у межах західної частини столиці Італії Рима, на пагорбі Монте-Ватикано і має площу 0,44 кв. км. У самому Римі Ватикану належать три собори (Санта-Марія Маджоре, Сан-Джовані ін Латерно і Сан-Паоло), ряд палаців і вілл загальною площею в 0,7 кв. км. У Ватикані розташована резиденція глави католицької церкви - Папи Римського.
   Переважна більшість населення за національністю італійці та швейцарці (включаючи швейцарських гвардійців, які відповідають за безпеку Папи). Тут проживають також представники багатьох інших національностей. До речі, громадянами Ватикану вважаються лише ті, хто має ватиканський паспорт. В основному це службовці державних установ і персонал музеїв.
   Правове положення Ватикана визначене Латеранськими угодами, підписа­ними між Італією і Святим престолом (так дотепер іменується в міжнародних договорах Ватикан) 11 лютого 1929 року. Цей договір, що поклав кінець бага­торічним непорозумінням між Італією і Ватиканом, був укладений з ініціати­ви глави фашистського уряду Б. Муссоліні, який після приходу до влади по­требував політичної підтримки такої потужної сили, як католицька церква. Від імені Ватикана договір був підписаний папським представником Гаспарі.
   У преамбулі Латеранського договору міжнародно-правовий статус держави «Місто Ватикан» визначений таким чином: для забезпечення абсолютної і яв­ної незалежності Святому престолу, що гарантує явний суверенітет на міжна­родній арені, виявилася необхідність створення «держави» Ватикан, признаю­чи стосовно Святого престолу його повну власність, виняткову й абсолютну владу і суверенну юрисдикцію. У відповідь на визнання Італією його суверені­тету Ватикан заявляв, що не бажає і не буде брати участь у «світському супе­рництві між іншими державами... за винятком випадку, коли сторони звер­нуться зі спільним закликом до миротворчої місії Святого престолу».
   Відповідно до цих документів Ватикан має певні суверенні права: свою територію, законодавство, громадянство.
   Глава держави - папа римський. Згідно з новою апостольською конституцією від 1996 р. він обирається довічно колегією кардиналів, як правило, з числа кардиналів таємним голосуванням більшістю не менше двох третин голосів. В період від моменту смерті папи до обрання нового функції глави церкви виконує колегія кардиналів.
   Верховна законодавча, виконавча і судова влади належать папі. Папа є одночасно главою католицької церкви. Колегія кардиналів (Collegio Cardinalizio) - дорадчий орган при папі - збирається для обговорення найважливіших церковних справ і для виборів папи. Під час обрання папи колегія носить назву конклаву. Згідно з едиктом, виданим папою Павлом VІ у лютому 1971 р., у конклаві можуть брати участь лише кардинали молодші 80 років.
   Кількість кардиналів непостійна. Близько третини всіх кардиналів входить до складу римської курії, решта посідає керівні пости католицької церкви в інших країнах. Римська курія (Curia Romana) здійснює керівництво політичною, економічною та релігійною діяльністю ватиканської держави і католицької церкви. Вона є свого роду центральним урядом католицької церкви. До її складу входять 6 канцелярій, 3 трибунали і 9 священих конгрегацій. Кожна конгрегація очолюється префектом. На рівноправних засадах у курію включено 3 секретаріати, створені після Вселенського собору:
   1) Секретаріат по об'єднанню християн,
   2) Секретаріат по контактах з нехристиянами,
   3) Секретаріат по контактах з невіруючими.
  
   Створено новий орган курії - Рада з державних справ церкви (Consiglio per gli Affari Pubblici della Chiesa), що відокремилась від Державного секретаріату (папський секретаріат). Рада відає зносинами з іноземними урядами. Кардинал - державний секретар очолює Державний секретаріат і Раду з державних справ церкви. Створена Префектура економіки, що являє собою колегію з трьох кардиналів на чолі з кардиналом-президентом. Її функції - координувати і контролювати адміністративні органи Ватикану, готувати проект бюджету. Строк перебування на посаді осіб, що посідають найважливіші пости, - 5 років.
   Роль Ватикана в міжнародній політиці, його вплив у світі базуються на величезній кількості віруючих-католиків, яких налічується більше 800 млн. чоловік (у т.ч. 280 млн. - у Європі, 390 - в Америці, 60 - в Африці, 65 - в Азії і близько 5 млн. - в Австралії й Океанії). Провідником його політики є католи­цьке духовенство (1,7 млн. чоловік священнослужителів, 0,4 млн. священиків), майже 2 тис. чернечих орденів, найбільшими з яких є ордени єзуїтів (26 тис), францисканців (40 тис), салезіанців, капуцинів, бенедиктинців, домініканців.
   Ватикан бере активну участь у міжнародних відносинах, засновує в інших державах постійні представництва (представництво Ватикана є і в Україні), очолювані папськими послами (нунціями або інтернунціями), бере участь у діяльності міжнародних організацій, є членом ряду з них (МАГАТЕ, МСЕ, Всесвітній поштовий союз та ін.), або виконує при них роль постійного спосте­рігача (ООН, ЮНЕСКО, ФАО).
   Дипломатичні відносини між Україною і Ватиканом було встановлено 8 лютого 1992 р.
   З урахуванням важливої ролі Ватикану на міжнародній арені, його значного впливу, зокрема в Європі, Північній та Південній Америці, активної позиції Святого Престолу в питаннях миру, роззброєння, прав людини, екології, боротьби з тероризмом, наркоманією тощо, розвиток відносин між Україною і Ватиканом відповідає інтересам України. На відміну від характеру взаємин з іншими країнами, найбільшої ваги у відносинах з Ватиканом набувають політико-дипломатична, гуманітарна та культурна сфери.


Источник: http://www.azov-academy.ucoz.org/publ/1-1-0-58
Категория: Международные научные конференции - Форумы | Добавил: Vasiljev (2010-03-05) | Автор: У. І. Кузенко
Просмотров: 2348 | Теги: правосуб'єктнісь, Ватикан | Рейтинг: 5.0/3 |
Всего комментариев: 1
1 Олександр Васильєв-Мюллер  
0
Дійсно необхідна і коректна інформація, яка віддзеркалює сучасне відношення української молоді до Ватикану і особи Римського Папи.
Дякуємо за змістовну статтю.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Отдых в Карпатах


  • Copyright MyCorp © 2024