Обоснование и основные итоги выполнения программы по греческому, армянскому и болгарскому этносам, а также по региональным культурам украинского народа
Раскрываются истоки украинской государственности и глубоких историко-культурных связей украинцев с германскими народами, которые имели независимое государство на территории Украины до 1775 г.
Раскрываются особенности проявления закона сохранения труда в экономике государств Восточной Европы и индустриально-развитых стран, а также приводятся факты подтверждающие существование закона неуничтожимости интеллектуально-духовного труда в исторической ретроспективе и при анализе наиболее важных сфер человеческой деятельности
История становления "Премии Кумпана", её лауреаты, Положение о присуждении, НАЦЕЛЕННОСТЬ на общецивилизационные ценности; История учреждения Академической Международной Медали "Святого Игнатия, Митрополита Готии и Кафы", её лауреаты, кандидатуры выдающихся экономистов на присуждение Медали, одобренные Академиком, проф. Валерием Васильевым, Положение о присуждении и не публичный характер вручения, что необходимо при осуществлении реальной духовной поддержки
Создание номинации Интеллектуально-Духовные Лидеры Мира, первые её номинанты в 2004 году; защита Прав Человека в Украине; кандидатуры в справочные издания Международного Биографического Центра в Кембридже и в издания Американского Биографического Института
У статі, виходячи з Цілей Розвитку Тисячоліття і необхідності реформування економіки, розглянута практика застосування закону збереження праці для фінансового сектору, враховуючи його значення в період фінансової кризи в глобалізованому світі, а також основні засади НОВОГО Підходу для активізації інвестиційної діяльності через створення Міжнародної Асоціації Промислово-Фінансових Груп, а також трудовлаштування і прищеплення зацікавленості в оволодінні аерокосмічними технологіями за рахунок створення Міжнародної агропромислово-фінансової групи «космічної безпеки». Також наведені приклади застосування системи соціально-статусного стимулювання у громадських наукових об’єднаннях, ефективність роботи яких забезпечується Інтернет - технологіями в Східній Європі.
"В цілому мені сподобались висновки відносно генезису розвитку християнської сакральної архітектурної традиції. Дійсно, відчувається потужній науковий фундамент, який складався фахівцями-дослідниками дерев’яних сакральних споруд в Західній Україні на протязі десятиліть, і особлива подяка за чесну і ґрунтовну наукову працю Я.Тарасу".
на дисертаційну роботу «Методологічні засади осмислення джерел сакральної архітектури Центральної Європи (досвід теоретико-методологічного аналізу стилів сакральної архітектури Європи з урахуванням практики відтворення дерев’яних Церков в Прикарпатті)», яка виконана за атестаційними вимогами присудження почесного звання «доктора мистецтв» і 29 грудня 2011 р. повинне було пройти її обговорення ...
"Дійсно, зараз кожна людина вартує уваги і поваги … кожна людина являє собою особовий скарб людства. Тому і молитись, дякувати Творцю за своє існування і можливість творити вона повинна в спорудах, які варті її місту в цьому мінливому Світі, її рівню розвитку. А ці споруди ніколи не були простими, а завжди несли глибоку сакральну таємницю налагодження довіри між людством і дуже складними Світами, які оточують і впливають на розвиток людства".
"Олександр Валерійович, це добре що Ви ставите питання про повернення історичної назви Івано-Франківську - Станислав (Stanislaw) ! Але чому Ви згадуєте в обгрунтуванні тільки Санкт-Петербург і Ленінградську область ? Мені здається, що можна згадати і місто Луцьк і Волинську область ..."
Доктор і магістри Вроцлавського університету з Польщі (п.П.Кончевскій та ін.) 3 листопада 2011 у Галичі розповідали про "Зниклі фортифікації Більшівців, Кукільник і Маринополя" і про "Спробу локалізації фортифікацій на підставі супутникових досліджень". Цю молодь навчала Пані Веслава Голік, яка з великим задоволенням разом з Зеноном Соколовським, який керував секцією, слухала своїх вже досвідчених науковців. А мені згадалась цікавіша праця 2004 р. З.Б. СОКОЛОВСЬКОГО "УНІКАЛЬНА ВИСОКОГІРНА ОБСЕРВАТОРІЯ НА ГОРІ ПІП-ІВАН. Довгий шлях до відбудови". Скільки в ній було перлин, які чикають сьогодні своїх дослідників (!).
В 2003 г. в высших учебных заведениях Российской Федерации появилось второе издание учебника «ГОСУДАРСТВЕННОЕ РЕГУЛИРОВАНИЕ РЫНОЧНОЙ экономики» под общей редакцией доктора экономических наук, профессора Валерия Ивановича Кушлина, изданного Российской академией государственной службы ЛВУ при Президенте Российской Федерации - Дальневосточной академией государственной службы.
Украина все эти годы стремится определиться со стратегическими приоритетами хозяйственного развития, учитывая интересы всех стран, с которыми имеет традиционно крепкие хозяйственные связи, максимально учтя специфику их реформирования. Поэтому, то чему и как учат руководителей бизнеса в Российской Федерацией, с которой торговые отношения Украина стремится развивать и укреплять, для украинских учёных экономистов и руководителей бизнеса представляет конкретный интерес. Можно даже сказать – приоритетный интерес, учитывая высокий уровень интегрированности экономик двух стран.