"Azov Academy"Пятница, 2024-03-29, 1:00 PM

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Publisher | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории раздела
Общественная аттестация докторов наук и Болонский процесс - интеграция в Европейский Союз [15]
Постановления, положения и результаты проведения общественной аттестации докторов наук с 1992-1995 гг., направленной на поддержку талантливых исследоватей, снижения административных препятствий и ускорение вхождения в профессиональную научную среду предпринимателей, инженеров, специалистов и магистров

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Интеграция в Европейский Союз /To European Union » Общественная аттестация докторов наук и Болонский процесс - интеграция в Европейский Союз

Офіційний Відгук академика, д.э.н., проф. Рамаза А. Логуа на дисертацію доц. Криховецького І. З.
 
Офіційний Відгук на дисертацію на почесне університетське звання доктора комерції про-декана економічного факультету Івано-Франківського Університету права ім. Короля Данила Галицького, доц. Криховецького Івана Зіновійовича «Методологічні засади розвитку сучасного третинного сектору економіки» (досвід теоретико-методологічного аналізу розвитку туристично-рекреаційних комплексів)
 
      Не зважаючи на велику кількість досліджень теоретико-методологічних основ діяльності туристично-рекреаційних комплексів, в тому числі і в Україні, слід сказати, що серед вчених, фахівців органів виконавчої влади, суб’єктів підприємницької діяльності немає єдиної думки щодо найбільш ефективної реалізації факторів організаційного, економічного і правового характеру. Тому, на приклад в Україні, існують різні підходи до оцінки ефективності роботи туристично-рекреаційних комплексів, які функціонують в умовах невизначеності відносно стратегічних напрямків розвитку.
      В той же самий час криза 3-го та 4-го технологічного укладів набуває поширення в країнах СНД і відставання від країн не тільки Європи, а і Південної Америки зростає.         
     Вченим потрібно здійснити комплексний теоретико-методологічний аналізі проблем створення туристично-рекреаційних комплексів в соціально-ринковій економіці в епоху конвергенції культур; у встановлені загальних закономірностей і протиріч. Важливо, що дисертант намагається звернути увагу на специфічні особливості розвитку туристично-рекреаційних комплексів в період повного панування в економіці промислово-фінансових груп і здійснення в Україні непослідовної трансформації економіки зі стану безвідповідальності середньої керівничої ланки до стану економіки із розподіленою відповідальністю.
     Мене найбільш зацікавили обґрунтування і концепція змін в вирішенні соціально-економічних питань функціонування туристично-рекреаційних комплексів з опорою на промислово-фінансові групи (ПФГ) і з метою досягнення високої ефективності вітчизняними на світових ринка.
      Із матеріалів надрукованих в Російській Федерації нам відомо, що наприкінці 80-х — початку 90-х років загальне несприятливе економічне становище в Україні та відсутність цілісної системи управління туристичною галуззю призвели до занепаду туризму, а це суттєвого скоротило потоки внутрішнього та інозем­ного туризму.
     Але вже на протязі 2002—2007 років забезпечено що­річний приріст кількості туристів, які відвідують Украї­ну - на 20 відсотків, або на 2,5 млн. осіб щороку (становила у 2006 році 15,5 млн. осіб), а кількість відвідувачів, які прибувають з метою курортного лікування і оздоровлення, щорічно збільшується на 14—17 відсотків. Обсяги туристичного споживання щороку зростають на 5 млрд. грн. (становили у 2006 році 34,9 млрд. грн.).
     Як підкреслює дисертант – «Успішно реалізується Державна програма розвит­ку туризму на 2002—2010 роки та запроваджено за­сади державного стимулювання розвитку виїзного і внутрішнього, молодіжного та дитячого туризму.»
    Але все це так і залишилось би аналізом, а в кращому випадку теоретичною розробкою, якщо би не приклад наукового забезпечення туризму, який дає Програма наукового-туризму для Карпат «Джерела майбутнього: Майстерні Цивілізації». Це настільки цікава програма, що вона нікого не може залишити осторонь (незацікавленими спостерігачами) при створенні нових оригінальних туристичних продуктів, комплек­сному використанню та збереженню навколишнього природного середовища та культурної спадщини.
     Мабуть в поєднані із пропозиціями керівництву фінансово-промислових груп, які діють в Україні, програма наукового туризму є головним досягненням цієї дисертаційної роботи у практичному плані.
      Але ця практика ґрунтується на досить глибокому розумінні дисертантом методів ведення сучасного бізнесу. Вони спираються на розуміння сучасних тенденцій формування та розвитку туристично-рекреаційного кластеру галузей з використанням праць Данилевського Н.Я., Шпенглера О., Ясперса К., Лотмана Ю.М., Бахтіна М.М., Хантігтона С., Дж.Тойнбі, Леві-Стросса К., а також відомих культурологів А.Я.Флієра, А.І.Арнольдова, Б.С.Єрасова, А.С. Карміна та інших. Ці праці дали можливість розглядати туристичну діяльність як соціокультурне явище. А це дало можливість дисертанту розглянути план-стратегію для туристичного бізне­су, яка повинна включати:
       —вивчення потенційного ринку збуту;
     —активізацію питання залучення з довгострокового співробітництва найбільших потенційних замовників;
     —організацію дизайнерського бюро;
   —економічну стратегію та використання Інтернет.
       Дисертант підкреслює, що інноваційною основою стратегічного розвитку всього туристичного бізнесу та туроператорів Івано-Франківщини є Інтернет. Також він вважає, що «Україна своєчасно вступила в ВТО», тому що у майбутньому Всесвітня туристична організація планує створити мережу обміну туристською інфор­мацією (!).
      В цілому сучасна і цікава дисертаційна робота, з якою можливо ознайомитись кожній зацікавленій особі на електронній сторінці Інституту економіко-соціокультурних досліджень ім. Ольги Васильєвої-Католик iescr-cdtholic@uzor.de  .
     Але крім досягнень і привабливих пропозицій, дисертація має рід недоліків, до яких можна віднести відсутність табличного матеріалу, а також прикладів економічних розрахунків в основному тексті дисертації (хоча вони є у додатках). Також дисертант не зробив порівняльного аналізу розвитку туризму із країнами СНД, що для мене важливо. Взагалі вважаю необхідним зробити дисертанту пропозицію, щоб він дав аналіз сучасного стану розвитку туризму в Російській Федерації і обіцяю посприяти друку його праці в фахових виданнях РФ.
     Не зважаючи на деякі зауваження, переконаний, що дисертацію можна пропанувати до широкого обговорення і розміщення на електронних сторінках Східної Європи, а після перекладу розмістити на електронній сторінці Громадського Міжнародного Комітету Інтелектуального і Духовного Єднання (Україна, Іспанія, Індія, Канада, Сербія, Австралія).
 
 
Проректор по економічних питаннях,
завідувач кафедрою економічної теорії
державного обласного університету
Самари ім. Наянової, д.е.н., професор,
дійсний член Російської
 


Источник: http://iescr-catholic.ucoz.de/publ/disertacija_krikhoveckogo_izquotmetodologichni_zasadi_rozvitku_suchasnogo_tretinnogoq
Категория: Общественная аттестация докторов наук и Болонский процесс - интеграция в Европейский Союз | Добавил: Vasiljev (2010-03-24) | Автор: Рамаз Логуа
Просмотров: 1735 | Теги: мастерские будущего, промислові фінансові групи, промышленные финансовые группы, Криховецький І.З., Ramaz Logua, Рамаз Логуа, майстерні майбутнього | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 1
1 mmm  
0
Ідея повязати рекреаційні ресурси і їх використання з ФПГ заслуговує уваги і може бути цілком реальною в найближчому майбутньому. важливість цієї роботи полягає в тому , що зараз існує необхідність розвитку туристичної галузі в Україні.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Отдых в Карпатах


  • Copyright MyCorp © 2024