"Azov Academy"Суббота, 2024-04-27, 1:57 AM

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Publisher | Регистрация | Вход
Меню сайта

Категории раздела
МАКРОЭКОНОМИКА/ ECONOMICS - лекции [49]
Сокращенный курс макроэкономической теории с использованием фундаментальных работ Зиновия Григорьевича Ватаманюка, Виктора Дмитриевича Базилевича, Валерия Александровича Васильева, Кемпбелла Р. Макконелла и Стенли Л. Брю

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Статьи » Информационное обеспечение дистанционного обучения » МАКРОЭКОНОМИКА/ ECONOMICS - лекции

To European Union - Intensive in University / Інтенсивний практикум по «Паблік рілейшнз»
Інформативна історична довідка 
 
         Піонери "Public Relations" у широкому світі з’явилися у США ще на прикінці ХІХ століття. Одним з перших піонерів паблік рилейшнз був колишній журналіст Д.Майкеліс, який у 1900 р. в Бостоні відкрив „Бюро паблісіті”. Це і було перше агентство з паблік рилейшнз. Він доводив, що його послуги масштабніші, аніж робота прес-агента. Тому він називав себе „експертом з паблісіті”, „спеціалістом у відносинах із споживачами” та „корпоративним радником”. Агентство А.Лі та Д.Паркера почало надавати послуги не тільки корпораціям, а й політичним партіям та урядовим органам. У 1914 р. до А.Лі звернувся Дж.Рокфеллер із проханням допомогти у конфлікті з робітниками. А.Лі застосував опитування і дійшов до висновку, що джерелом напруження була не низька зарплата, а відсутність комунікації на всіх рівнях. Для залізничнох компанії „Пенсільванія Рейлроуд” А.Лі розробив інформаційну кампанію, що трималась на трьох стовпах досягнень організації: створення нових робочих місць, велика кількість акціонерів (а це „справжня громадська власність”) і високий рівень безпеки користування. Д.МакГроу першим застосував термін „паблік рилейшнз” і вважав цю діяльність засобом „гуманізації” політики організації (компанія отримує довіру громадськості).
        Все це заклало підвалини основних документів, які забезпечують правове регулювання паблік рілейшнз у бізнесі:
        1. Кодекс професійної поведінки та етики Міжнародної асоціації ПР (ІПРА) був прийнятий Міжнародною асоціацією ПР на її Генеральній асамблеї у Венеції в травні 1961 р. і є обов’язковим для всіх членів асоціації.
        2. Афінський кодекс визначається як етичний і був прийнятий в Афінах Генеральною асамблеєю ІПРА у травні 1965 р. До нього були внесені деякі зміни у квітні 1968 р.
        3. Кодекс професійної поведінки інституту ПР (Англія) включає в себе основні правила гідної поведінки особи й організації в суспільстві. Додатком до нього є Кодекс консультаційної практики, який стосується діяльності консультаційних фірм. Так само, як і інші професійні організації, вони зобов’язані дотримуватися етичних норм, що є гарантією гідного ведення справ. Створені Кодекси Інститутом ПР Великобританії. Вони були переглянуті у 1985 р. і в оновленому вигляді схвалені на щорічній сесії Інституту ПР 9 квітня 1986 р. .
      4. Європейський кодекс професійної поведінки в сфері ПР (Лісабонський кодекс) прийнятий на Генеральній асамблеї Європейської конфедерації ПР у Лісабоні 16 квітня 1978 р. та доповнений 13 травня 1989 р.
      5. Кодекс професійної етики спілки професійних журналістів США.
      6. Кодекс професійної етики російського журналіста прийнято Конгресом журналістів Росії 23 червня 1994р.
      7. Кодекс професійної етики українського журналіста прийнято ІХ з’їздом Національної Спілки журналістів України 18 квітня 1997 р.Керуючись Загальною декларацією прав людини, Всесвітньою Хартією свободи преси ООН, Конституцією та чинним законодавством України, Кодекс визначає основні морально-етичні орієнтири, яких журналіст має дотримуватися при виконанні своїх професійних обов’язків. Багато в чому основні положення даного Кодексу схожі з положеннями Кодексу професійної етики російського журналіста. І це зрозуміло, оскільки моральні і етичні норми є єдиними для всіх журналістів. .
      8. Кодекс професійної етики у сфері зв’язків із громадськістю (Україна).
 
Теоретично-методологічні засади моделювання конституційного процесу
 
      Корисно нам всім згадати про ту велику Європейську Християнську правничу традицію, яка спирається на ще більш значний і ще не до кінця зрозумілий фахівцями Східної Європи фундамент Римського права, збудованого на засадах природного права.
     Чому до цієї давнини, з позиції сучасних новомодних марксистів у правничих науках, ми сьогодні звертаємося ? Невже є щось невідоме нашим дослідникам? Наведемо такий приклад. Хто із фахівців із юриспруденції може мені пояснити, чому у старовинному Римі була наступна процедура оголошення війни.
      А саме ця процедура передбачала, що до границь супротивника підходила два чи чотири члена колегії феціалів (тодішнього жречества) на чолі із старійшиною («батьком батьків») і вони вимагали задоволення вимог після такого вступу: «Слухайте мене, Юпітеру, слухайте мене, Божества кордонів; так почує мене Найвищій закон – вісник усього римського народу. По праву і честі приходжу я послом і словом моїм , так буде віра».
     Після виконання цього ритуалу посли повертались у Рим і тільки після 33 днів за умов відсутності задоволення вимог відправлялись до кордону вдруге і казали наступні речення: «Слухайте, Юпітеру, і ти Янус, і Ви, Божества небесні, і Ви, земні, і Ви, підземні, - слухайте ! Вас я беру у свідки тому, що цей народ порушив право і не бажає Його відроджувати. Про це ми, перші і старіші в нашій вітчизні, будемо радитись, яким чином здійснити своє право» (Лівій Тіт).
     Тільки після цього у Сенаті шляхом відкритого голосування вирішувалось питання оголошення війни і рішення Сенату виносилось на затвердження Зібранню Народу. Тільки після затвердження Народними Зборами феціали приносили священні жертви і відправлялись у третій раз до кордону, де «батько батьків» кидав у бік супротивника закривавлений спис і оголошував війну.
     Яку потрібно було відчувати за собою правоту, щоб оголосити війну за такою складною і далеко не формальною процедурою. А можливо взагалі вигадати більш легітимний ритуал оголошення війни ? На мій погляд – складно.
      А цей ритуал у Римській Імперії витримувався завжди і тільки остання процедура здійснювалась у храмі Белони із часів війни із Тиром. !!!!
     Які потрібно було проявити «кримінальні» таланти, щоб оголосити зовсім не обґрунтовану війну ! А можливо це взагалі зробити ?
      Ці засади втілились в ідеал конституційного правління нового часу. Сабін сформулював цей ідеал так: «По-перше, це правління в ім’я суспільного або державного інтересу, на відміну від фракційного або тиранічного правління в інтересах однієї групи (класу) або окремої особистості. По-друге, це законне правління в тому розумінні, що державницька діяльність здійснюється а основі загальноприйнятих установленій, а не вольових декретів, а також тому, що керівники державою враховують встановлені традиції і домовленості існуючого державницького стану. В третє, конституційне правління – це правління, яке спирається на добровільну підтримку, чим відрізняється від деспотичного правління, яке спирається виключно на силу» (G.H. Sabine, A History of Political Theory, p.92-03).
       Вважають загальноприйнятним, що «конституційне правління пов’язано з забезпеченням прав і свобод громадян, а також обмеженням влади керівництва держави» (W.G. Andrews, Constitution and Constitutionalism, p.14).
      До речі, сьогодні можна вказати на існування трьох моделей конституційного правління, які повинні включати в себе в обов’язковому порядку умови участі електорату в вибранні керівництва держави; в першу чергу, умови відносного поділу влади на законотворчу і виконавчу, що виводимо із теорій Локка і Монтескьє, по - друге, і головне – значущість виконавчої влади повинне бути нижче, чи у крайньому випадку, дорівнювати законотворчої (А. Верні). «Якщо виконавча влада підкорена законотворчій, таку систему називають конвенційним правлінням. Коли виконавча влада рівнозначна законотворчій і вступає з нею в певні відносини, то таку владу називають парламентською. Коли ж виконавча влада відділена від законотворчої, і обидві формуються безпосередньо електоратом, то тоді така система має назву президентської» (1984, Parmatma Sharan). Але і такий мінімум не всі знають, а як же тоді можливо використовувати методи соціально-правового моделювання ?
     По-перше, конституційне правління «базується на бажанні справедливості, а саме встановлення справедливих процедур і загально сприйнятих правил, можливості регулювати і передбачати дії вищого керівництва, рівність всіх перед законом» (Peter H. Merkl, Political Community and Change, p.163-164).
     По – друге, конституційне правління «віддзеркалює спрямованість до стабільності, постійності, самозбереженню політичної спільноти» (Parmatma Sharan, Theory of Comparative Politics, 1984, p.212).
      В-третє, тільки конституційне правління є найбільш повним і всебічним втіленням концепції природничого права, коли вдається реалізувати спрямованість до свободи і розумної незалежності від тих меж, котрі сильніший намагається накласти на слабшого. Безумовно не ми перші робимо спроби опертись на концепцію природничого права. Ще Цицерон включав концепції природничого права і справедливості, які здійснили широкий вплив на римську правову думку. Але головне – ракурс розгляду основних ідей, їх значення на новому етапі розвитку цивілізації.
        Все це потрібно врахувати громадянам майбутньої Президентсько-Гетьманської Республіки та автономії, які збираються відтворити демократію Козачого лицарського Ордену (за Скальковським), який існує на теренах сучасної України-Гетьманщини із 271 року (Готія-Германаріха). Який отримав Грамоту на свої Землі від Стефана Баторія в 1575 році, потім від Богдана-Зиновія Хмельницького у 1655 р., а у 1757 р. делегація, яку відправив Кош до Санкт-Петербургу у складі Гетьмана Петра Калнишевського, Писаря Артемія Васильовича Васильєва (Кумпана), не змогла домовитись про отримання Грамоти, а тільки завдяки мужності Петра Калнишевського вдалось відвести геноцид від козаків-Готів у 1775 році, які втекли і воювали за Турцію і на Мальті.
 
Задум інтенсивного практикуму по «Паблік рілейшнз»

 
         Вважаємо за необхідне провести практикум у сім етапів згідно із затвердженим планом практичних занять.
        1а)Вибори Президента-Гетьмана, як підприємницький проект в умовах сучасної України. Передбачається створити у майбутній державі п’ять „Бюро паблісіті” і провести аукціон за частоти в ефірі ігрової конфедерації. Кожне „Бюро паблісіті” готовить свій план підтримки кандидатури Президента-Гетьмана із урахуванням громадян майбутніх держав, які знаходяться на заробітках в інщій державі (в залежності від частоти можливо здійснити на них вплив, але треба отримати необхідний ценз підтримки в своїй державі) на заробітках.
       1б)Вибори Кошового Козачого лицарського Ордену, як підприємницький проект в умовах сучасної України. Передбачається створити у майбутній державі чотири „Бюро паблісіті” і провести аукціон за частоти в ефірі ігрової конфедерації. Кожне „Бюро паблісіті” готовить свій план підтримки кандидатури Кошового.
        2а) Презентація проектів підтримки кандидатів на Гетьмана Президентсько-Гетьманську Державу (до 7 хвилин кожний проект із постановкою оцінок від 1 до 7 балів).
        2б) Презентація проектів підтримки кандидатів на Кошового Козачого лицарського Ордену (до 7 хвилин кожний проект із постановкою оцінок від 1 до 7 балів).
      3а). Застосування у бізнесі методів побудови та підтримування іміджу товару, торгової марки, підприємства залежно від завдань комунікативного обміну, що досягається за рахунок створення проекту просування експортного товару від Президентсько-Гетьманської Держави та від Козачого лицарського Ордену тренінг «Виграш» - купівля у Козачого лицарського Ордену (20 хвилин).
      3б) Застосування у бізнесі методів побудови та підтримування іміджу товару, торгової марки, підприємства залежно від завдань комунікативного обміну, що досягається за рахунок створення проекту просування експортного товару від Президентсько-Гетьманської Держави та від Козачого лицарського Ордену тренінг «Виграш» - купівля у Президентсько-Гетьманської Держави (20 хвилин).
       4. Підготовка до проведення торговельних операцій у кризових умовах.
       А) Складання в «підприємствах» і в „Бюро паблісіті” Президентсько-Гетьманської Держави та Козачого лицарського Ордену професіограм, використовуючи методи професіографії за О. Ліпманом.
       Б). Складання в «підприємствах» і в „Бюро паблісіті” Президентсько-Гетьманської Держави та Козачого лицарського Ордену професіограм, використовуючи методи професіографії за К.К.Платоновим.
       5. Проведення торговельних операцій у кризових умовах – пошук оптимальних рішень.
       6.Закріплення знань курсу «Паблік рілейшнз» в проведенні міждержавних торгів за межами конфедерації.
     7.Соціальне партнерство в організації та його закріплення методом індивідуальної соціальної паспортизації.
Загальні положення основ бухгалтерського обліку для суб’єктів господарювання.
      Основою не помилковості в веденні документів при здійсненні господарської діяльності є ідея балансу, а саме – щоб те чим ми можемо використати дорівнювало нашим зобов’язанням. А постає запитання, можливо чи ні досягти повної балансу на практиці без дотримання багатьох умовностей ? В тому і справа, що ні. Тільки бухгалтери досягають цього, коли роблять баланси за певний проміжок часу і це свідчить в першу чергу, що суб’єкт господарювання дотримувався всіх встановлених правил діяльності і сумлінно чесно працював на своє благо і на благо суспільства.
      Тому, як і капітал не можливо знищити, так і НООСФЕРУ (сучасний синонім капіталу), так не можливо досягти повного балансу в діяльності тої чи іншої організації, але можливо максимально оптимізувати її діяльність, використовуючи належним чином всі ресурси, технології і можливості сучасної організації, а інструментом для цієї оптимізаціє є ідея балансу, а саме та економічна абстракція, яку можливо назвати головною економічною моделлю всієї економіки, як сучасної, так і на початку цивілізації (яку здається використовували ще у старовинному Єгипті, а тому складається враження, що як і заповіді, вона була дана людству). Доречи, всі зусилля по побудові моделей (абстрактних інструментів для опанування реальністю і прогнозування) Великий Економіст Світу Дж. Б. Кларк обґрунтовано називав героїчними зусиллями. Саме ця модель спонукає рахувати і шукати, наполегливо рахувати і шукати оптимальні рішення, постійно проводячи оцінку результатів багатьох прогнозів, які народжуються у свідомості підприємця і керівника. Вона розвиває людину, яка її використовує. Тому головне зрозуміти, що традиційне рівняння бухгалтерського обліку – Актив = Зобов’язання + Капітал – є не інструментом вузького використання тільки для ведення рахунків і для отримання у банку кредитних коштів, а є найважливішим інструментом пошуку оптимальних управлінських рішень. Те що це ще тільки в Східній Європі починають розуміти дуже прикро, але вже починають …
       Майже в усіх підручниках з бухгалтерського обліку на перших сторінках дають для того, щоб студенти вивчили такі розділи балансу, які треба пам’ятати кожному бухгалтеру:
       «Актив бухгалтерського балансу поділений на розділи:
         I. Необоротні активи
         II. Оборотні активи
         III. Витрати майбутніх періодів - це витрати, що мали місце протягом поточного або попередніх звітних періодів, але належать вони до наступних звітних періодів.
        За всіма розділами окремо підбивають суму, а потім загальний підсумок за 3-ма розділами, що називається валютою активу балансу. Пасив бухгалтерського балансу поділяється на 5 розділів:
       I. Власний капітал
      II. Забезпечення наступних витрат і платежів
     III. Довгострокові зобов'язання
    IV.Поточні зобов'язання
     V. Доходи майбутніх періодів - це доходи, які одержуються підприємством протягом звітного періоду або попередніх звітних пе­ріодів, але належать до наступних періодів.
       За кожним розділом підбиваємо підсумок, а потім загалом за всіма розділами, що називається валютою пасиву балансу.» Але надамо спрощені форми початого і заключного балансу, які потрібно скласти після заповнення журналу господарських операцій, а саме:
      Наприклад, для багатоукладної комплексної ферми першої категорії журнал господарських операцій для початкового балансу буде такий:
№№ п/п Зміст господарських операцій
Кореспондуючи рахунки / Дт Кореспондуючи рахунки / Кт
Сума

1

Сформовано статутній капітал

Неоплачений капітал (Р 46)

Статутний капітал (Р 40)

350

2

Засновниками товариства внесено наступні активи:

 

 

 

2.1.

Основні засоби

Основні засоби (Р 10)

Неоплачений капітал (Р 46)

300

2.2.

Грошові кошти

Грошові кошти (Р 31)

Неоплачений капітал (Р 46)

50

 
Початковий БАЛАНС підприємства першої категорії

Активи

Сума

Пасиви

Сума

Основні засоби

300

Статутний капітал

350

Грошові кошти

50

 

 

Баланс

350

Баланс

350

        
          Потім надамо можливість всім заповнити журнал господарських операцій і скласти заключний баланс.
 


Источник: http://kumpan-muller.ucoz.de/publ/konfederacii_azovskij_region_kroki_do_balonskoji_sistemi/7-1-0-41
Категория: МАКРОЭКОНОМИКА/ ECONOMICS - лекции | Добавил: Vasiljev (2010-12-23) | Автор: Alexander Vasiljev-Muller
Просмотров: 2194 | Теги: А.Ліпман, Д.МакГроу, Д.Паркер, В.К.Тарасов, Д.Майкеліс, А.Васильев, Л.С.Прохорова, Міжнародної асоціації ПР, К.К.Платонов | Рейтинг: 5.0/4 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Поиск

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Отдых в Карпатах


  • Copyright MyCorp © 2024